Ogłoszenie

Zespół orzekający

Najbliższe posiedzenie zespołu orzekającego odbędzie się

27.06.2018 r. godz. 800

Galerie


Aktualnosci
Wakacyjne wspomnienia z zajęć w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie Filia w Żabnie. PDF Drukuj
Aktualnosci
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 września 2013 17:31

Mówić każdy może trochę lepiej lub ?. wcale nie gorzej?? Chciałoby się śpiewnie powiedzieć cytując temat zajęć z tegorocznych wakacji w Poradni w Żabnie. Bo rzeczywiście każde zdrowo rozwijające się dziecko może mówić poprawnie zarówno od strony artykulacyjnej, jak i słowno pojęciowej ? oczywiście w granicach możliwości wiekowych.

Cały tekst w pliku pdf. 


Poprawiony: środa, 18 września 2013 18:30
 
Zajęcia wakacyjne - 2013 PDF Drukuj
Aktualnosci
Wpisany przez Administrator   

Zajęcia wakacyjne

 


 

 
Sprawozdanie z przeprowadzonych warsztatów szkoleniowych PDF Drukuj
Aktualnosci
Wpisany przez Administrator   

Wspomaganie rozwoju dzieci z Zespołem Downa na terenie placówek oświatowych i w środowisku rodzinnym
w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie
Filia w Tuchowie

Prawidłowe kształtowanie się mowy dziecka stanowi podstawę jego rozwoju. W celu doskonalenia  i ujednolicenia oddziaływań wychowawczo ? dydaktycznych w pracy z dzieckiem realizującym kształcenie specjalne, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie Filia w Tuchowie dnia 5 czerwca 2013r. w Domu Kultury w Tuchowie zorganizowała warsztaty szkoleniowe dla logopedów i nauczycieli na temat: Wspomaganie rozwoju dzieci z Zespołem Downa na terenie placówek oświatowych i w środowisku rodzinnym.

Cały tekst w pliku pdf.

Mini-galeria zdjęć.

 


 
Zaproszenie PDF Drukuj
Aktualnosci
Wpisany przez Administrator   

 

 

 

 

Szanowni Państwo     
Dyrektorzy
Szkół oraz Przedszkoli
w gminach: Tuchów, Gromnik, Ciężkowice, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski

Powiatowa Poradnia Psychologiczno ? Pedagogiczna w Tarnowie Filia w Tuchowie zaprasza logopedów i nauczycieli realizujących kształcenie specjalne na warsztaty szkoleniowe:
Wspomaganie rozwoju dzieci z Zespołem Downa na terenie placówek oświatowych i w środowisku rodzinnym

termin:    5 czerwca 2013 r. godzina 13.00
miejsce:    Dom Kultury w Tuchowie, ul. Chopina 10


Całość ogłoszenia wraz z programem do pobrania w pliku pdf...

 


 
Dzień Otwarty w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie PDF Drukuj
Aktualnosci
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 maja 2013 04:42

Dzien_OtwartyDzień Otwarty w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie
22 maja 2013r. w godz. 8.00-18.00


Szanowni Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele,

Bardzo serdecznie zapraszamy do skorzystania z porad i konsultacji organizowanych w ramach Dnia Otwartego Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie. Proponujemy możliwość kontaktu ze wszystkimi specjalistami pracującymi w naszej Poradni, a więc: psychologami, pedagogami, logopedami i doradcami zawodowymi. Ubiegłoroczne doświadczenia pokazały, że inicjatywa Dnia Otwartego zyskała zainteresowanie i okazała się dobrym pomysłem.
Przez cały dzień będzie możliwość konsultacji, uzyskania porady, rozmowy. Bez wcześniejszego ustalania terminu można rozwiać swoje wątpliwości czy uzyskać wsparcie.
Zapraszamy 22 maja 2013r w godz. 8.00-18.00 do Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie a także do Filii PPPP w Tuchowie, w Żabnie i w Wojniczu.

 


 

 
2. Tarnowski Festiwal Psychologii i Rozwoju Osobistego PDF Drukuj
Aktualnosci
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 marca 2013 20:10

2. Tarnowski Festiwal Psychologii i Rozwoju Osobistego
8-13 kwietnia 2013

Stowarzyszenie Psychologii, Edukacji i Rozwoju Osobistego ?Kropla Słońca? zaprasza na Drugi Tarnowski Festiwal Psychologii i Rozwoju Osobistego!

Ideą Festiwalu jest w przystępnej i atrakcyjnej formie promować rozwój osobisty i zawodowy, propagować w jaki sposób korzystać ze zdobyczy psychologii, psychoterapii, logopedii i pedagogiki, by zwiększać jakość i zadowolenie z życia. Celem Festiwalu jest oswajać z psychologią, pokazać możliwość jej praktycznego stosowania w codziennym życiu: w pracy, w domu, w relacjach służbowych, prywatnych i rodzinnych. Festiwal ma być fuzją nauki z praktyką - wykładom towarzyszyć będą warsztaty, pokazujące możliwości praktycznego zastosowania teorii.

To już drugie takie wydarzenie w Tarnowie, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie. Jednocześnie z wiosną Festiwal Psychologii wychodzi także w powiat tarnowski ? ogromna część zajęć odbywać się będzie w Żabnie. Zajęcia odbywać się będą na Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie, 3 tarnowskich przedszkolach, Gminnym Centrum Kultury i przedszkolu w Żabnie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu jest bezpłatny!
Komunikacja interpersonalna, asertywność, wychowanie bez przemocy, kobiecość, stres, wypalenie zawodowe, kreatywność, techniki pamięciowe, recyklingowe warsztaty plastyczne, spektakle i monodramy młodych artystów z tarnowskich szkół ? to tylko niektóre z podejmowanych w czasie Festiwalu tematów.

Festiwal został objęty honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigałę, Starostę Tarnowskiego Romana Łucarza, Burmistrza Żabna Stanisława Kusiora, Małopolską Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Tarnowie, patronatem medialnym przez Radio RDN Małopolska, Magazyn ?Miasto i ludzie?, Nową Gazetę Żabnieńską.

Szczegółowe informacje nt. Festiwalu już wkrótce na stronie Stowarzyszenia: www.kroplaslonca.blogspot.com i www.facebook.com/SPEiRO.KS

 

 


 

 
Zmiana rozporządzenia - numery PESEL PDF Drukuj
Aktualnosci
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 marca 2013 19:30

Informujemy, że od 15 marca 2013r. nastąpiła zmiana rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych w tym publicznych poradni specjalistycznych. W związku z tym pracownicy Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie są zobowiązani do umieszczania danych PESEL w nagłówku wydawanej opinii.
Prosimy zatem Rodziców o posiadanie danych PESEL podczas wizyty z dzieckiem w Poradni.

linia


 
?LOGOPEDYCZNE ABC - RAZEM ZADBAJMY O MOWĘ DZIECKA? - relacja PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Aktualnosci
Wpisany przez Administrator   

?LOGOPEDYCZNE ABC - RAZEM ZADBAJMY O MOWĘ DZIECKA?
konferencja dla nauczycieli i logopedów
Gminy Żabno i Wietrzychowice


Jak wykazują coroczne badania przesiewowe prowadzone w przedszkolach oraz obserwacje nauczycieli i rodziców, ilość dzieci z różnorodnymi zaburzeniami mowy systematycznie wzrasta. Przykładowo - tylko w dwóch gminach: Żabno i Wietrzychowice na 387 przeprowadzonych przesiewowych badań mowy 203 wykazało różnorodne zaburzenia wśród badanych przedszkolaków.
Dlatego też, biorąc pod uwagę, że wszystkie sześciolatki rozpoczną od września 2014 roku naukę szkolną, należy odpowiednio wcześnie zadbać o ich prawidłowy rozwój, również w tak ważnej dziedzinie jaką jest mowa.
Uwzględniając potrzeby środowiska w tym zakresie, Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie Filia w Żabnie przy współpracy z Samorządowym Centrum Edukacji w Tarnowie zorganizowała konferencję dla nauczycieli i logopedów pracujących z dziećmi przedszkolnymi pt. ?Logopedyczne ABC ? razem zadbajmy o mowę dziecka?.

Czytaj więcej w pliku pdf

Zdjęcia z konferencji

 


 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 12