Ogłoszenie

Zespół orzekający

Najbliższe posiedzenie zespołu orzekającego odbędzie się

20.03.2018 r. godz. 800

Galerie


Aktualnosci
Zmiana rozporządzenia - numery PESEL PDF Drukuj
Aktualnosci
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 marca 2013 19:30

Informujemy, że od 15 marca 2013r. nastąpiła zmiana rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych w tym publicznych poradni specjalistycznych. W związku z tym pracownicy Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie są zobowiązani do umieszczania danych PESEL w nagłówku wydawanej opinii.
Prosimy zatem Rodziców o posiadanie danych PESEL podczas wizyty z dzieckiem w Poradni.

linia


 
?LOGOPEDYCZNE ABC - RAZEM ZADBAJMY O MOWĘ DZIECKA? - relacja PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Aktualnosci
Wpisany przez Administrator   

?LOGOPEDYCZNE ABC - RAZEM ZADBAJMY O MOWĘ DZIECKA?
konferencja dla nauczycieli i logopedów
Gminy Żabno i Wietrzychowice


Jak wykazują coroczne badania przesiewowe prowadzone w przedszkolach oraz obserwacje nauczycieli i rodziców, ilość dzieci z różnorodnymi zaburzeniami mowy systematycznie wzrasta. Przykładowo - tylko w dwóch gminach: Żabno i Wietrzychowice na 387 przeprowadzonych przesiewowych badań mowy 203 wykazało różnorodne zaburzenia wśród badanych przedszkolaków.
Dlatego też, biorąc pod uwagę, że wszystkie sześciolatki rozpoczną od września 2014 roku naukę szkolną, należy odpowiednio wcześnie zadbać o ich prawidłowy rozwój, również w tak ważnej dziedzinie jaką jest mowa.
Uwzględniając potrzeby środowiska w tym zakresie, Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie Filia w Żabnie przy współpracy z Samorządowym Centrum Edukacji w Tarnowie zorganizowała konferencję dla nauczycieli i logopedów pracujących z dziećmi przedszkolnymi pt. ?Logopedyczne ABC ? razem zadbajmy o mowę dziecka?.

Czytaj więcej w pliku pdf

Zdjęcia z konferencji

 


 
Jak spędzić ferie i się nie nudzić?- zajęcia w Filii w Tuchowie PDF Drukuj
Aktualnosci
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 lutego 2013 05:21

W pierwszym i drugim tygodniu ferii zimowych (15 - 18 stycznia oraz 22 - 25 stycznia 2013 r.) w tuchowskiej filii Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie odbywały się zajęcia terapeutyczne dla dzieci, u których zdiagnozowano zaburzenia mowy oraz trudności w opanowaniu umiejętności pisania i czytania.

W codziennych zajęciach i zabawach wzięło udział łącznie 15 dzieci w wieku 6 ? 9 lat. Ta propozycja spędzania wolnego czasu od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem naszych podopiecznych. Dzieci  z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w proponowanych przez  specjalistów (psychologów, pedagogów i logopedów) zadaniach. Zajęcia i zabawy grupowe przeplatały się z indywidualnymi ćwiczeniami logopedycznymi i korekcyjno ? kompensacyjnymi. Ze skupieniem i wytrwałością dzieci wykonywały prace plastyczne (m.in. witrażyki, kwiatki i zwierzątka techniką origami, wycinanki, wydzieranki), aby potem w zabawach rytmiczno- ruchowych oraz w zabawie z chustą animacyjną okazywać żywiołową radość. Prace  wykonywane przez dzieci były na bieżąco umieszczane w ?Galerii? Poradni i prezentowane rodzicom przez ?małych artystów?...

Więcej informacji w pliku pdf

Zapraszamy do obejrzenia mini-galerii zdjęć

linia

 
Seminarium "Dobry rodzic - szczęśliwe dziecko?" PDF Drukuj
Aktualnosci
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 czerwca 2012 20:04

W dniu 31.05.2012 w siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze odbyło się seminarium pod tytułem "Dobry rodzic - szczęśliwe dziecko?" - zapraszamy do obejrzenia mini-galerii zdjęć.

 


 
Dobry rodzic - szczęśliwe dziecko? PDF Drukuj
Aktualnosci
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 06 maja 2012 13:30

W roku szkolnym 2011/2012 została zainicjowana propozycja dla rodziców zajęć dyskusyjno-warsztatowych. Dzięki współpracy terapeutów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w  Zbylitowskiej Górze oraz Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej opracowano program spotkań, których naczelnym celem było wsparcie kompetencji wychowawczych rodziców dzieci w różnym wieku.

Uwieńczeniem spotkań będzie seminarium wygłoszone przez ks. dr Jerzego Smolenia zatytułowane zgodnie z główną myślą: Dobry rodzic - szczęśliwe dziecko? Serdecznie zapraszamy wszystkich ciekawych rodziców, poszukujących nowych informacji o sposobach wpływu wychowawczego i pomocy w trudnych, codziennych sytuacjach.

Spotkanie odbędzie się 31 maja 2012r o godz. 14:30 w siedzibie  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w  Zbylitowskiej Górze ul. Zbylitowskich 95.
 
PDF Drukuj

Dzień Otwarty w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznejw Tarnowie
15 maja 2012r w godz. 8.00-18.00


LogoPracownicy Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie rok rocznie włączali się w Ogólnopolską akcję pod hasłem Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych. Obecnie pragniemy zaproponować możliwość skorzystania z porad i konsultacji wszystkich specjalistów pracujących w naszej Poradni, a więc: psychologów, pedagogów, logopedów i doradców zawodowych.
Wsparcie psychologiczne jest niezmiernie ważne w momentach trudnych, kiedy mamy kłopot z podjęciem decyzji, dotykają nas porażki, odczuwamy silny poziom stresu czy niepokoju. Często wydaje się, że nie ma co panikować i przełamiemy te chwilowe niedogodności a z czasem coraz gorzej funkcjonujemy w relacjach społecznych, popadamy w konflikty w domu i w pracy... Pomyślmy w jak trudnej sytuacji są nasze dzieci, które nie posiadają jeszcze dojrzałych mechanizmów radzenia sobie z codziennymi przeszkodami.
Na bazie zgłaszanych przez Państwa potrzeb powstał pomysł zorganizowania Dnia Otwartego w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  w Tarnowie. Przez cały dzień rodzice, nauczyciele oraz dzieci i młodzież będą mogli przyjść, zapytać, rozwiać wątpliwości, w przyjaznej atmosferze porozmawiać o trudnościach.
Zapraszamy 15 maja 2012r w godz. 8.00-18.00 do Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  w Tarnowie a także do Filii  w Tuchowie, w Żabnie i w Wojniczu. Dyżury poszczególnych specjalistów zamieszczone są poniżej.

Tabela

 


 

 
Dzień Otwarty PDF Drukuj

Dzień Otwarty

linia

 
<< pierwsza < poprzednia 11 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 11